«Було багато». У ВМС розповіли, як зменшилося угруповання Чорноморського флоту Росії поблизу українських берегів за кілька місяців
Поділитися:
13 жовтня на рейді Севастополя вибухнув корабель (Фото:Крымский ветер)
Скільки суден Чорноморського флоту Росії залишається поблизу українських берегів в Азовському та Чорному морях, в ефірі Radio NV розповів Дмитро Плетенчук, речник ВМС ЗС України, капітан 3-го рангу.
«У Чорному та Азовському морі є трохи більше 30 одиниць корабельного складу (кораблів) Чорноморського флоту РФ. Кількість це досить серйозна, угруповання досить немаленьке. І списувати його з рахунків рано. Плюс катери, але це не така вже й потужна зброя. Ще залишається морська охорона, проте вона зосереджена навколо так званого Кримського мосту. Там може перебувати до двох десятків одиниць в строю — і кораблів, і катерів», — зазначив Плетенчук.
Раніше, 11 жовтня, уже повідомлялося, що біля Севастополя було пошкоджено патрульний корабель Чорноморського флоту РФ Павел Державин.
У ВМС України підтвердили, що корабель отримав пошкодження але не уточнили, за яких обставин судно їх отримало.
Подібні атаки на флот Росії стали частіше з’являтися у ЗМІ останнім часом.
Так, уранці 14 вересня Сили оборони вдарили по двох патрульних кораблях країни-агресора Росії проєкту 22160 типу Василий Быков у південно-західній частині Чорного моря, вони зазнали пошкоджень. Був підбитий ракетний корабель Самум. Для спецоперації використовували морські дрони.
За день до цього потужні вибухи прогриміли в окупованому Севастополі. У Росії заявили про атаку ракет і морських дронів («безекіпажних катерів»), визнавши удар по судноремонтному заводу та пошкодження двох кораблів, які перебували «на ремонті».
В українській розвідці заявили, що було уражено великий десантний корабель Мінськ і підводний човен Ростов-на-Дону. Вони не підлягають відновленню.
https://www.youtube.com/watch?v=O3o-FXz7IBQ Новий журнал NV вже можна замовити за цим посиланням. У номері: три ексклюзивні інтерв’ю із інтелектуальними зірками Тимоті Снайдером, Енн Епплбаум і Френсісом Фукуямою та одне — із британським експрем’єром Борисом Джонсоном, це чотири погляди на війну, світ, Україну та її майбутнє. Серед матеріалів також — розповідь про найзухваліші операцій ГУР, Топ-50 вітчизняних брендів і Топ-30 світових виробників зброї. Авторські колонки Ярослава Грицака, Стівена Пайфера і Світлани Ройз Редактор: Юлія Козіна