Чотири додаткові пункти, які були призначені Єврокомісією, є лише рекомендацією — Стефанішина
Ольга Стефанішина (Фото:Олександр Медведєв / NV)
Чотири додаткові пункти для вступу України у ЄС, які були визначені Європейською комісією, є лише рекомендацією, до якої може дослухатися Європейська рада.
Про це повідомила віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина під час спільної пресконференції з послом ЄС в Україні Катаріною Матерновою.
«Як вчора підрахувала Катаріна, коли передавала документ прем’єру (прем’єр-міністру Денису Шмигалю — ред.) і мені, що на етапі до членства у держав-членів буде приблизно сто можливостей заблокувати рішення України про членство протягом будь-якого періоду», — зазначила вона.
Стефанішина наголосила, що чотири пункти, які визначені Європейською комісією, насправді є технічними. За її словами, по вазі вони не мають нічого спільного з сімома рекомендаціями, основоположними реформами.
«Щобільше, ці чотири пункти є лише рекомендацією, до якої може дослухатися Європейська рада або не дослухатися. Ці чотири пункти не мають ніякого зв’язку з політичним рішенням, яке буде ухвалюватися у грудні», — зауважила міністр.
8 листопада Єврокомісія рекомендувала почати переговори про вступ України та Молдови до ЄС. Президентка ЄК Урсула фон дер Ляєн заявила, що Україна виконала «понад 90%» необхідних кроків, окреслених Єврокомісією торік, особливо відзначивши судові реформи і зусилля у боротьбі з корупцією.
У Брюсселі очікують, що Україна і Молдова закінчать роботу над реформами до березня 2024 року.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль також офіційно отримав від пані посла Євросоюзу в Україні Катаріни Матернової звіт ЄК про рекомендацію почати переговори. Президент України Володимир Зеленський доручив парламенту та уряду підготуватися до переговорів про вступ України у ЄС.
У середині грудня Єврорада має ухвалити рішення, чи починати переговори про членство з Україною.
Читайте про це у новому номері NV, що можна придбати тут
Редактор: Єва Сластнова