ДБР повідомило про підозру в держзраді агенту Кремля, який служив на Закарпатті

Раніше прикордоннику-зраднику було повідомлено про підозру у дезертирстві (Фото:www.facebook.com/spzr.gp.gov.ua)

Раніше прикордоннику-зраднику було повідомлено про підозру у дезертирстві (Фото:www.facebook.com/spzr.gp.gov.ua)

​Державне бюро розслідувань повідомило про підозру в держзраді агенту Кремля, який служив прикордонному підрозділі у Закарпатській області. Раніше йому було повідомлено про підозру у дезертирстві.

У повідомленні ДБР у понеділок, 16 жовтня, йдеться, що після зради та втечі, він дав велике інтерв’ю одному з російських пабліків, де розповів, що підривною діяльністю проти України займався з 2014 року, ще під час служби у Луганській області. Чоловік надавав терористам з «ЛНР» інформацію про розміщення підрозділів ЗСУ.

За даними відомства, з початком повномасштабного вторгнення він почав активніше співпрацювати з російським ФСБ. Зрадник служив у прикордонних підрозділах у Лисичанську і отримана від нього інформація нібито допомагала ворогу завдавати точних ударів по позиціях ЗСУ.

У відомстві заявили, що отримавши поранення і пройшовши реабілітацію, він скористався можливістю перевестися на Закарпаття і у червні 2022 року очолив групу кіберзахисту відділення зв’язку одного з прикордонних підрозділів.

У ДБР розповіли, що зрадник вихвалявся, що на цій посаді він продовжував передавати дані російським спецслужбам, а коли дізнався, що його збираються перевіряти — повідомив про це своїм кураторам з Кремля.

За вказівкою кураторів, у складі групи ухилянтів він незаконно перетнув кордон з Угорщиною, надалі вилетів у Стамбул, а вже звідти — до Москви.

Зрадник розповів, що його родина вже отримала громадянство країни-агресора і він нібито планує оселитися на Далекому Сході, де йому пропонують роботу та житло.

Новий журнал NV вже можна замовити за цим посиланням. У номері: три ексклюзивні інтерв’ю із інтелектуальними зірками Тимоті Снайдером, Енн Епплбаум і Френсісом Фукуямою та одне — із британським експрем’єром Борисом Джонсоном, це чотири погляди на війну, світ, Україну та її майбутнє. Серед матеріалів також — розповідь про найзухваліші операцій ГУР, Топ-50 вітчизняних брендів і Топ-30 світових виробників зброї. Авторські колонки Ярослава Грицака, Стівена Пайфера і Світлани Ройз Редактор: Дар’я Колесніченко