«Мають успішні історії застосування». Притула розповів про безпілотники-камікадзе з дальністю лету 800 км, на які збирає гроші його фонд

Фото безпілотника Морок, оприлюднене СБУ (Фото:Служба безпеки України via Facebook)

Фото безпілотника Морок, оприлюднене СБУ (Фото:Служба безпеки України via Facebook)

Волонтер і громадський діяч Сергій Притула розповів про фонд, який збирає гроші для придбання 100 безпілотників-камікадзе Морок виробництва України. Ці безпілотники мають дальність польоту до 800 кілометрів та можуть нести корисне навантаження вагою 30 кілограмів. Фонд планує зібрати 175 мільйонів гривень для цієї мети.

За словами Притули, це рішення було прийнято після консультацій з фахівцями з профільних підрозділів Спеціальних операцій та Служби безпеки України. Волонтер підкреслив важливість використання подібних безпілотників для відповіді на атаки ворога.

Наразі гроші вдалося зібрати на 68 безпілотників. Діячі почали мегазбір на початку жовтня, спільно з активістом Сергієм Стерненком та блогером Ігорем Лаченковим.

Благодійний фонд Сергія Притули спільно з активістами і блогерами запустили цей ініціативу з метою підтримати військову оборону України та захисту критичних об’єктів і території країни від можливих загроз.

«Зараз ми збираємо спільно з Сергієм Стерненком і Ігорем Лаченковим 175 мільйонів гривень для того, аби придбати 100 БПЛА-камікадзе українського виробництва з чудовими технічними характеристиками, з дистанцією льоту до 800 кілометрів і корисним навантаженням 30 кілограмів. Це номенклатура, яка пройшла не тільки випробування, а вже має успішні історії застосування нашими військовими», — сказав Притула в ефірі Radio NV.

За словами волонтера, рішення про цей збір ухвалили після консультацій зі спеціалістами з профільних підрозділів ССО та СБУ.

«Подібними дронами ми маємо можливість відповідати нашим ворогам. Як показує практика останнього року, цього, 2023-го, це дуже дошкульні удари, які отримують наші вороги. Незалежно, чи це відбувається по військових об’єктах на тимчасово окупованій території, чи це відбувається десь, можливо, де на появу невідомих дронів не чекають за поребриком. Адже і військові аеродроми, і об’єкти критичної інфраструктури, нафтопереробні комплекси — це все є зрозумілі законні цілі, по яких мають працювати наші Сили оборони», — зазначив він.

Притула розповів, що наразі гроші вдалося зібрати вже на 68 дронів.

Благодійний фонд Сергія Притули спільно з активістом Сергієм Стерненком і блогером Ігорем Лаченковим запустили мегазбір Можем павтаріть на 100 безпілотників Морок 10 жовтня.