Мобілізація в Україні. Що таке смарт-мобілізація та хто зможе призватися онлайн добровільно

Смарт мобілізація — що це таке, який порядок, кого стосується та коли почне працювати (Фото:facebook.com/GeneralStaff.ua)

Смарт мобілізація — що це таке, який порядок, кого стосується та коли почне працювати (Фото:facebook.com/GeneralStaff.ua)

Загальна мобілізація та воєнний стан в Україні тривають з 24 лютого 2022 року. Військовозобов’язаними вважаються всі чоловіки від 18 до 60 років й призвати можуть будь-кого з них. Призову підлягають чоловіки з різними спеціальностями, з бойовим досвідом та без нього. Не завжди мобілізаційні процеси дозволяють ідеально підібрати посади для спеціалістів, і людину з бойовим досвідом можуть відправити в тил, а ІТ-спеціаліста в штурмовики. В Україні планують створити умови для більш ефективних умов мобілізації.

В Україні мобілізація проводиться після оповіщення через вручення повісток уповноваженими особами за наказом керівника територіального центру комплектування та соціальної підтримки. ТЦК отримують завдання щодо мобілізації відповідно до мобілізаційних планів та потреб, які формує Генштаб.

Віце-прем’єр, міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров розповів РБК-Україна, як смарт-мобілізація має полегшити процес та надати можливість призначати фахівців із необхідними спеціальностями на потрібні посади під час мобілізації.

При отриманні мобілізованих з ТЦК в навчальному центрі перевіряють стан здоров’я та морально-психологічні якості. У разі невідповідності, таких мобілізованих можуть повернути в ТЦК.

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Смарт-мобілізація ― що це і як працює

В Україні планують запустити смарт-мобілізацію, яка дозволить громадянам самостійно обирати спеціалізацію, на яку вони бажають мобілізуватись. За словами Михайла Федорова, планується створити умови для проходження співбесіди та тестів для направлення на службу за спеціалізацією, яку вони самі обирають.

«Це може бути сапер, водій, всі посади будуть. Людина зможе подивитися, що це взагалі за підрозділ, рота, які зобов’язання, які в тебе є ризики, як ти будеш навчатися. І найголовніше, що якщо ти залишиш заявку і пройдеш рекрутерів і тести, ти проходиш навчання, ти точно потрапляєш в роту ударних дронів і ти точно потрапляєш на ту посаду, на яку ти мобілізував себе. Це дуже важливо для комунікації між державою і українцями про справедливість, про чесність і про дотримання правил», ― пояснює таку необхідність Федоров.

Поки це пілотна версія, команда має вирішити всі нормативно-правові проблеми, які є, подолати бар’єри і побудувати та перевірити такий новий шлях і його ефективність.

Михайло Федоров вважає, що процес внесення таких змін потребує одного-двох місяців.

Новий випуск журналу NV вже у продажу

Директор ЦРУ Вільям Бернс написав книжку,
яка, на мою думку, має бути обов’язковою для прочитання тими, хто прагне зрозуміти всі важливі події у світі з кінця ХХ століття, зокрема за кулісами дипломатії, міжнародної політики

Кирило Буданов, начальник ГУР, — про книгу
Невидима сила. Як працює американська дипломатія

Повний текст про улюблені книжки
Буданова читайте в номері,
що можна придбати тут

Новий випуск журналу NV вже у продажу

Путін був змушений вбити одного зі своїх найдовіреніших лейтенантів, Пригожина, на очах у всього світу, щоб показати, що він все ще головний. Це схоже на кінець гангстерського фільму Обличчя зі шрамом, коли Тоні Монтана вбиває свого найкращого друга
Борис Джонсон, британський експрем’єр

Повне інтерв’ю з Джонсоном
читайте в номері,
що можна придбати тут

Новий випуск журналу NV вже у продажу

Європейський Союз з’явився тільки тому, що Захід програв всі війни за свої імперії
Тімоті Снайдер, знаменитий американський історик

Повне інтерв’ю з Снайдером
читайте в номері,
що можна придбати тут

Новий випуск журналу NV вже у продажу

Володимир Зеленський є президентом країни в стані війни понад 600 днів, він неабияк втомився, і я не впевнений, що він настільки жадає влади, що захоче лишитися при владі назавжди
Френсіс Фукуяма, зірковий американський політолог і філософ

Повне інтерв’ю з Фукуямою
читайте в номері,
що можна придбати тут

Редактор: Олександр Галаджій