Проти Шахедів і Ланцетів. Спеціаліст назвав засоби ППО, якими обороняється Україна, і чого зараз бракує
Більш масове створення мобільних груп для боротьби з ворожими дронами значно розширить можливості вітчизняної ППО, вважає Микола Сунгуровський (Фото:REUTERS / Valentyn Ogirenko)
Автор: Роман Фещенко
Микола Сунгуровський, директор військових програм Центру Разумкова, розповів, які засоби для захисту від ворожих обстрілів нині потрібні силам оборони України.
Оскільки зараз наймасовішим, найдешевшим та найефективнішим засобом нанесення ударів з боку противника є дрони, то більше уваги слід приділяти боротьбі з ними, вважає Микола Сунгуровський, директор військових програм Центру Разумкова.
«Використовувати проти Шахедів і Ланцетів ракети, що можуть бути використані проти авіації, крилатих та балістичних ракет, які несуть великий руйнівний потенціал, не зовсім ефективно», — каже військовий експерт в інтерв’ю NV. І пропонує шукати адекватніші способи боротьби з ворожими дронами-камікадзе.
Так, за його словами, вже зараз захисники розташовують навколо об’єктів, що прикриваються, не тільки зенітні ракетні системи великої та середньої дальності, а й зенітні артилерійські системи. Серед них Сунгуровський називає зенітні самохідні установки Gepard та Skynex, а також радянські Тунгуска та Шилка. Також використовуються старі й зняті зі зберігання засоби, як от спарені зенітні 23-мм установки, та створюються мобільні групи для боротьби з дронами.
Водночас директор військових програм Центру Разумкова звертає увагу на те, що Львівська адміністрація вже вийшла з ініціативою створення мобільних груп для боротьби з безпілотниками не тільки у військах, а й у територіальних громадах.
«І насправді за допомогою таких летучих загонів можна було б прикрити величезну територію додатково до того, що ми вже нині прикриваємо», — називає переваги створення мобільних груп військовий експерт.
Втім, він наголошує, що нині основна проблема це — оснащення таких мобільних груп. «Зараз самі громади створюють імпровізовані зенітні установки, такі як спарені, поєднані вчетверо чи вшестеро кулемети, які встановлюють на джипи, і так намагаються боротися з безпілотними літальними апаратами», — розповідає про ноу-хау українських оборонців Сунгуровський.
Нагадаємо, 7 і 8 листопада в Токіо на зустрічі міністрів закордонних справ країн G7 серед інших питань обговорювали всебічну підтримку офіційному Києву. Зокрема, йшлося про проєкт створення щита протиповітряної оборони, який має захистити Україну від російських масованих ракетних і дронових атак.
Повну версію інтерв’ю з Миколою Сунгуровським про те, що таке щит протиповітряної оборони, чи можливе його створення для України і які системи до нього входять, читайте тут.
Читайте про це у новому номері NV, що можна придбати тут