Росія перекинула бойових дельфінів для боротьби з українськими спецпризначенцями — ЗМІ
Дельфін (Фото:Simon Mettler / Pixabay)
Росія перекинула бойових дресованих дельфінів до військово-морської бази в Новоозерному для боротьби з українськими спецпризначенцями. Раніше в цьому районі почастішали рейди українських спецсил.
Про це свідчать супутникові знімки, проаналізовані Naval News.
Як зазначає видання, загони розташовані на захід від основних причалів Новоозерного, поруч із пристанню устричної ферми. При цьому загони не підходять для розведення устриць, а мають той самий розмір і форму, що й загони, які використовує ВМФ Росії для розведення дельфінів.
За припущенням OSINT-дослідника HI Sutton, дельфінів перекинули в Новоозерне, найімовірніше, для того, щоб захистити цю частину півострова від українських спецпризначенців. Загони були встановлені у вересні, коли українські спецпідрозділи збільшили свою активність на півночі Чорного моря. Тоді українські військові захопили морські газовидобувні платформи, які контролювала Росія, а також здійснили рейди на військові об’єкти на узбережжі, пише HI Sutton.
Дресовані дельфіни вважаються ефективною зброєю проти військових водолазів, уточнює Naval News. Ссавці здатні виявити водолаза і або відзначити його для військових, або навіть завдати людині смертельного удару. За припущенням видання, ВМФ Росії може залучити дельфінів для захисту кораблів від водолазів-мінерів і боротьби з водолазами-розвідниками. Також дресовані тварини можуть патрулювати узбережжя.
Уперше про «навчених морських ссавців» у бухті Севастополя повідомило Міністерство оборони Великої Британії в червні 2023 року. У британській розвідці зазначили, що останнім часом кількість таких загонів зросла вдвічі.
Використання морських тварин у військових цілях
Цей процес почався ще в 1960-х роках під час холодної війни. Наприклад, у США тренували дельфінів для пошуку підводних мін і позначення їх боями.
У публічному просторі також неодноразово з’являлася інформація про застосування тварин росіянами. Наприклад, фіксувалися спроби використовувати китів із прикріпленим до тіла обладнанням для моніторингу об’єктів.
Новий випуск журналу NV вже у продажу
Директор ЦРУ Вільям Бернс написав книжку,
яка, на мою думку, має бути обов’язковою для прочитання тими, хто прагне зрозуміти всі важливі події у світі з кінця ХХ століття, зокрема за кулісами дипломатії, міжнародної політики
Кирило Буданов, начальник ГУР, — про книгу
Невидима сила. Як працює американська дипломатія
Повний текст про улюблені книжки
Буданова читайте в номері,
що можна придбати тут
Редактор: Євгеній Василенко