Сім правил примноження статків, які допоможуть вам поліпшити своє фінансове становище
Поділитися:
сайт «Гаразд»
Нещодавно Національний банк України запустив безкоштовну освітню онлайн-платформу «Гаразд», завдяки якій українці можуть підвищити свій рівень фінансової грамотності, дізнатися про те, як захистити свої заощадження від впливу інфляції, та навчитися приймати виважені фінансові рішення. На сайті немає реклами фінансових послуг чи продуктів, лише об’єктивна інформація про управління особистими фінансами.
У цій статті розповімо про прості правила примноження ваших статків, а щоб отримати більше відповідей на свої фінансові питання, переходьте на сайт «Гаразд».
Сьогодні гроші підкоряються тим самим законам, що діяли шість тисяч років тому. Саме цю тезу має на меті довести популярне видання Джорджа Клейтона «Найбагатший чоловік у Вавилоні» (1926 рік). Книга написана у формі притч, стилізованих під вавилонські історії, та описує прості закони накопичення статків, дотримуючись яких людина здатна здобути фінансову свободу.
Чи актуальні вони й сьогодні? Перенесемося у Вавилон, щоб це перевірити. Історія розповідає нам про чоловіка на ім’я Аркад — бідного переписувача, що зумів стати «найбагатшою людиною», дотримуючись семи простих правил.
Правило № 1. Почніть наповнювати свій гаманець грішми.
«Із кожних десяти монет, що кладете в гаманець, витрачайте лише дев’ять», — навчає Аркад. Цю істину майже дослівно повторюють безліч фінансових консультантів, які рекомендують щонайменше 10% від кожного отриманого доходу одразу відкладати на заощадження.
Правило № 2. Стежте за витратами.
Плануючи свій бюджет, ви завжди знатимете, скільки у вас грошей, і будете впевнені в завтрашньому дні. Щоб мотивувати себе контролювати витрати та дотримуватися плану, встановіть собі фінансову ціль, реалізація якої наблизить вас до фінансового успіху.
Правило № 3. Примножуйте своє багатство.
Цей принцип свідчить, що гроші мають працювати на вас, а не залежуватися «під матрацом». Завдяки мудрим інвестиціям ви можете захистити свої статки від знецінення та примножити їх.
Правило № 4. Оберігайте свої гроші від втрати.
Коли вкладаєте гроші, основна сума не повинна постраждати. Уникайте ризикових інвестицій, адже ви можете втратити весь свій капітал. «Шалені прибутки та мінімум вкладень» — це типова приманка від шахраїв-інвесторів.
Правило № 5. Зробіть зі свого житла вигідне вкладення.
Це, напевне, найбільш дискусійна порада в час воєнних дій. Важливо оцінити всі ризики придбання власного житла чи оформлення кредиту на нерухомість в умовах повномасштабного вторгнення та постійних обстрілів. Проте наявність такого активу може стати вашою фінансовою ціллю, яку ви реалізуєте після нашої Перемоги.
Правило № 6. Забезпечте дохід на майбутнє.
Кожен із нас хоче жити гідно не лише в молодому віці, а й на схилі років. Подбати про власну пенсію та належне забезпечення родини в разі втрати годувальника можна різними способами. В нагоді стануть депозитні програми, страховий поліс накопичувального страхування життя, недержавні пенсійні фонди, джерела пасивного заробітку тощо.
Правило № 7. Вчіться заробляти більше.
Розвивайте свої здібності, навчайтеся та опановуйте нові навички. Це основа, на якій будується фінансовий успіх. Книги, освітні курси та інші можливості для навчання — використовуйте їх, щоб підвищити свій рівень фінансової грамотності.
Бути фінансово обізнаним та тримати руку на пульсі вам допоможе сайт з фінансової грамотності «Гаразд» від Національного банку України.
Новий випуск журналу NV вже у продажу
Директор ЦРУ Вільям Бернс написав книжку,
яка, на мою думку, має бути обов’язковою для прочитання тими, хто прагне зрозуміти всі важливі події у світі з кінця ХХ століття, зокрема за кулісами дипломатії, міжнародної політики
Кирило Буданов, начальник ГУР, — про книгу
Невидима сила. Як працює американська дипломатія
Повний текст про улюблені книжки
Буданова читайте в номері,
що можна придбати тут
Новий випуск журналу NV вже у продажу
Путін був змушений вбити одного зі своїх найдовіреніших лейтенантів, Пригожина, на очах у всього світу, щоб показати, що він все ще головний. Це схоже на кінець гангстерського фільму Обличчя зі шрамом, коли Тоні Монтана вбиває свого найкращого друга
Борис Джонсон, британський експрем’єр
Повне інтерв’ю з Джонсоном
читайте в номері,
що можна придбати тут
Новий випуск журналу NV вже у продажу
Європейський Союз з’явився тільки тому, що Захід програв всі війни за свої імперії
Тімоті Снайдер, знаменитий американський історик
Повне інтерв’ю з Снайдером
читайте в номері,
що можна придбати тут
Новий випуск журналу NV вже у продажу
Володимир Зеленський є президентом країни в стані війни понад 600 днів, він неабияк втомився, і я не впевнений, що він настільки жадає влади, що захоче лишитися при владі назавжди
Френсіс Фукуяма, зірковий американський політолог і філософ
Повне інтерв’ю з Фукуямою
читайте в номері,
що можна придбати тут