Справа ексглави Верховного суду: фігуранту-адвокату присудили умовний термін і донат на Армію дронів
Адвокат Олег Горецький (Фото:Суспільне)
Вищий антикорупційний суд затвердив угоду між прокурором й адвокатом Олегом Горецьким, якого разом з ексголовою Верховного Суду Всеволодом Князєвим викрили на одержанні 2,7 мільйонів доларів. Він має перерахувати 21 мільйон гривень на Армію дронів.
Про це йдеться у повідомленні Спеціалізованої антикорупційної прокуратури у пятницю, 13 жовтня, у Facebook.
У четвер, 12 жовтня, колегія суддів ВАКС затвердила угоду про визнання винуватості, укладену між прокурором САП і адвокатом.
У САП розповіли, що відповідно до угоди суд визнав особу винуватою у пособництві в пропозиції службовій особі, яка займає особливо відповідальне становище, надати їй та третій особі неправомірну вигоду та наданні такої вигоди за вчинення службовою особою, в інтересах того, хто пропонує та надає таку вигоду, та в інтересах третьої особи будь-якої дії з використанням наданої їй влади та службового становища. Тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 369 КК України та у шахрайстві за ч. 4 ст. 190 КК України.
За вироком суду йому призначено покарання у вигляді п’яти років позбавлення волі без конфіскації майна. На підставі ст. 75 КК України суд звільнив особу від відбування призначеного покарання із іспитовим строком три роки.
За умовами угоди адвокат зобов’язаний співпрацювати зі стороною обвинувачення та надавати викривальні покази, а також перерахувати 21 мільйон гривень на спеціальний рахунок у Фонд United 24 на спільний проєкт Генштабу ЗСУ, Держспецзв’язку та Міністерства цифрової трансформації – Армія дронів.
Вилучені в ході розслідування грошові кошти у сумі близько 29 мільйонів гривень також будуть перераховані на підтримку ЗСУ.
Крім того, у порядку спеціальної конфіскації стягується 350 тисяч доларів США.
Справа Князєва: що відомо
15 травня ЗМІ повідомили, що голову Верховного суду Всеволода Князєва підозрюють в отриманні хабаря в $2,7 мільйона — це задокументували НАБУ та САП.
Пізніше в САП підтвердили затримання Князєва. Директор НАБУ Семен Кривонос назвав це найбільшим викриттям посадовця в судовій гілці влади за весь час роботи НАБУ та САП.
Пленум ВС 16 травня висловив недовіру Князєву — він втратив посаду голови суду, але залишається суддею до рішення Вищої ради правосуддя. Йому та його спільнику-адвокату повідомили про підозру в одержанні неправомірної вигоди. 18 травня Князєва заарештували на два місяці з альтернативою застави в розмірі 107 млн грн.
26 травня пленум Верховного суду обрав новим головою Станіслава Кравченка — він був головою Касаційного кримінального суду у складі ВС.
За словами директора НАБУ, правоохоронці зафіксували контакти власника групи Фінанси та кредит Костянтина Жеваго з одним із власників адвокатського об’єднання, яким користувалися для прикриття злочинної діяльності. Йшлося про домовленість щодо хабаря працівникам Верховного суду «за ухвалення необхідного для цього підприємця рішення».
Бізнесмен Жеваго заперечує свою причетність до багатомільйонного хабаря. 19 квітня 2023 року Верховний суд залишив за компанією Жеваго 40% акцій Полтавського гірничо-збагачувального комбінату в судовій тяганині, яка тривала з 2005 року.
Правоохоронці також перевіряють інші факти отримання хабарів суддями Верховного суду.
Новий журнал NV вже можна замовити за цим посиланням. У номері: три ексклюзивні інтерв’ю із інтелектуальними зірками Тимоті Снайдером, Енн Епплбаум і Френсісом Фукуямою та одне — із британським експрем’єром Борисом Джонсоном, це чотири погляди на війну, світ, Україну та її майбутнє. Серед матеріалів також — розповідь про найзухваліші операцій ГУР, Топ-50 вітчизняних брендів і Топ-30 світових виробників зброї. Авторські колонки Ярослава Грицака, Стівена Пайфера і Світлани Ройз Редактор: Дар’я Колесніченко