«Треба звикати, це нам самим потрібно». Кулеба заявив, що тепер завжди будуть подальші вимоги до України з боку ЄС
Дмитро Кулеба (Фото:REUTERS/Umit Bektas)
Відносини України та Євросоюзу досягнули того етапу, коли з боку ЄС завжди будуть нові вимоги, і треба розуміти, що таким є «реальний переговорний процес» щодо членства. Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба у вівторок, 7 листопада, на брифінгу після переговорів у Європейській комісії.
Цю думку Кулеба висловив, коментуючи нові вимоги, що Єврокомісія може висунути після того, ЄС представить звіт про прогрес України щодо її заявки на членство в блоці.
«Чим ближче ми будемо до членства, тим більше буде задач та роботи і в України, і в Європейської комісії. У наших відносинах завжди буде список від ЄС — а зробіть ще ось це. Ми ж робимо багато речей не тому, що нас просять, а тому, що ми розуміємо: це нам самим потрібно. Тому треба звикати до нової модальності відносин між Україною і ЄС», — пояснив голова МЗС.
Кулеба також розповів, що Україна рухається до рішення Євроради у грудні про відкриття переговорів щодо вступу до ЄС, а Європейська комісія в захопленні від тих змін та реформ, які відбулися в Україні в умовах повномасштабної війни.
6 листопада міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанишина заявила, що Єврокомісія позитивно оцінить прогрес України на шляху до Євросоюзу в доповіді, яку оприлюднять 8 листопада.
4 листопада президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн прибула до Києва. Раніше повідомлялося, що візит фон дер Ляєн покликаний надати «остаточні оцінки» прогресу країни на шляху вступу до Євросоюзу.
Очікується, що 8 листопада ЄС представить звіт про прогрес України щодо її заявки на членство в блоці.
Вступ України до ЄС — що відомо
28 лютого 2022 року, через чотири дні після початку повномасштабного вторгнення Росії, президент України Володимир Зеленський підписав заявку на вступ України до Європейського союзу.
Єврокомісія 17 червня 2022 року рекомендувала надати Україні статус кандидата в члени ЄС і висунула сім умов для початку переговорів про вступ:
-
реформа Конституційного суду,
-
продовження судової реформи,
-
антикорупція, включно з призначенням керівника САП,
-
боротьба з відмиванням коштів,
-
втілення антиолігархічного закону,
-
узгодження аудіовізуального законодавства з європейським,
-
зміна законодавства про нацменшини.
Лідери ЄС на саміті 23 червня 2022 року підтримали надання статусу кандидата в члени ЄС Україні та Молдові. На початку березня 2023 року прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна виконала всі сім рекомендацій ЄС. За його словами, Київ розраховує отримати політичне рішення про початок переговорів про вступ уже цього року.
Новий випуск журналу NV вже у продажу
Путін був змушений вбити одного зі своїх найдовіреніших лейтенантів, Пригожина, на очах у всього світу, щоб показати, що він все ще головний. Це схоже на кінець гангстерського фільму Обличчя зі шрамом, коли Тоні Монтана вбиває свого найкращого друга
Борис Джонсон, британський експрем’єр
Повне інтерв’ю з Джонсоном
читайте в номері,
що можна придбати тут
Новий випуск журналу NV вже у продажу
Європейський Союз з’явився тільки тому, що Захід програв всі війни за свої імперії
Тімоті Снайдер, знаменитий американський історик
Повне інтерв’ю з Снайдером
читайте в номері,
що можна придбати тут
Новий випуск журналу NV вже у продажу
Володимир Зеленський є президентом країни в стані війни понад 600 днів, він неабияк втомився, і я не впевнений, що він настільки жадає влади, що захоче лишитися при владі назавжди
Френсіс Фукуяма, зірковий американський політолог і філософ
Повне інтерв’ю з Фукуямою
читайте в номері,
що можна придбати тут
Редактор: Олексій Бочкар