«У росіян дуже великі проблеми». Два сценарії розвитку ситуації на лівобережжі Херсонської області — інтерв’ю зі Світаном

Поділитися: ЗСУ проводять обмежені операції на лівобережжі Херсонщини (Фото:8 полк спеціального призначення ССО ім. Князя Ізяслава Мстиславича / Facebook)

ЗСУ проводять обмежені операції на лівобережжі Херсонщини (Фото:8 полк спеціального призначення ССО ім. Князя Ізяслава Мстиславича / Facebook)

Автор: Василь Пехньо

Які плани можуть мати Сили оборони України на лівому березі Дніпра у Херсонській області, в інтерв’ю Radio NV розповів полковник запасу ЗСУ, пілот-інструктор Роман Світан.

 — Інститут вивчення війни пише, що Збройні сили України та інші наші військові формування проводять обмежені операції на лівобережжі Херсонщини, просуваються, створюють плацдарми і навіть перекидають бронетехніку. З іншого боку, Генштаб просить мовчати, не говорити зайвого. Як це слід аналізувати? Щоб не розчаровуватися, напевно, не варто зачаровуватися.

— Російська армія останнім часом виводила з лівого берега частини на посилення переважно запорізького напрямку. Природно, щільність військ російських на лівому березі впала.

Цим скористалися наші війська і наша розвідка, яка доповіла про те, що є деякі ділянки — кілометри буквально, де взагалі немає російських військ.

Природно, було виконано певні дії щодо лівого берега: перекинуто додаткові сили на лівий берег на деяких ділянках. Якраз на тих, на яких росіянам дуже складно проводити оборонні заходи.

Річ у тім, що частина техніки у нас плавуча. Десантура вся практично на плавучій техніці, тому їм там, за великим рахунком, інженерно-технічні споруди дуже не потрібні. Для того і є і морська піхота, і наша десантура, яка виконує завдання переміщення на лівий берег техніки.

Але легка техніка може використовуватися в режимі і рейдовому. Тобто пішли на лівий берег, виконали якісь завдання, можуть піти назад. Тобто в режимі безпосереднього форсування Дніпра самою технікою. Це якраз не проблема. Загальна кількість сил і засобів на лівому березі обчислюється ротами.

— Сьогодні Інститут вивчення війни пише про цілий батальйон.

Читайте про це у новому номері NV, що можна придбати тут