Український тренінговий центр вперше навчає тактичної медицини військових країни НАТО
Заняття включають симуляційні вправи на основі реальних сценаріїв поля бою (Фото:pulseofukraine / Instagram)
PULSE (Pre-hospital-focused Ukrainian Life Saving Effort) — провідна організація в галузі тактичної медицини в Україні — та збройні сили Естонії починають безпрецедентну співпрацю. Історичне партнерство з армією країни НАТО в навчаннях з тактичної медицини стало можливим завдяки співпраці з Естонською військовою академією та Центром війни і медицини катастроф, повідомили NV в організації.
Протягом останніх 1,5 року Естонія надала військову допомогу Україні на суму понад 1% свого ВВП. Тепер завдяки співпраці у навчанні з тактичної медицини партнерство країн може вийти на новий рівень, кажуть у центрі.
«PULSE прагне поділитися з естонськими партнерами безцінним бойовим досвідом, отриманим під час російської війни проти України та її повномасштабної фази зокрема. Проєкт також відображає рішучість України зміцнювати міжнародні зв’язки, посилюючи можливості своїх партнерів по НАТО. Естонія є однією з країн, де НАТО розгорнув багатонаціональну батальйонну бойову групу в рамках своєї позиції Посиленої передової присутності в Європі, тому отриманий досвід також сприятиме загальноєвропейській безпеці», — стверджують ініціатори навчань.
Навчальна програма триває з 17 по 19 жовтня. Мета — надати особовому складу естонської армії оновлене комплексне розуміння тактичної медицини в повномасштабній сучасній війні.
Для проведення навчань PULSE залучив команду з шести досвідчених інструкторів.
На початку програми були заплановані лекції з практики тактичної медицини України. Експерти в цій галузі розповідали про бойові травми, які фіксуються в сучасній війні, а також підходи до контролю пошкоджень у польових шпиталях типу Role II. Шпиталь цього типу надає розширену медичну підтримку, включаючи інтенсивну терапію.
На другий та третій дні учасники під керівництвом українських фахівців практикуються у симуляціях на основі реальних сценаріїв.
«Це великий крок вперед у зміцненні співпраці між нашими країнами, — зазначив Федір Сердюк, співзасновник PULSE. — Обмін знаннями та досвідом у тактичній медицині сприятиме підвищенню можливостей наших партнерів і, зрештою, врятує більше життів на полі бою. Естонія, як член НАТО, відіграє вирішальну роль у регіональній безпеці, і ми маємо за честь підтримувати їхні зусилля з навчання».
До унікальної навчальної програми залучено близько 50 представників збройних сил Естонії та різних структур всередині естонської армії, включно із представниками Військової академії.
«Сили оборони Естонії зобов’язуються підтримувати Україну усіма можливими способами. Військова академія Естонії вже підготувала понад 100 бойових медиків для Збройних Сил України, і ми продовжуватимемо це робити надалі. Те, що ми приймаємо найкращих експертів з PULSE, які діляться останнім досвідом, набутим під час навчань та на полі бою, безумовно, сприятиме нашій обізнаності, підвищить рівень знань та практичних навичок наших студентів, допоможе нам бути у курсі подій і бути готовими до потенційної кризи чи війни в майбутньому», — прокоментував Вальтер Воометс з Центру медицини війни та катастроф Естонської військової академії.
PULSE є провайдером тренінгів з тактичної медицини, який реалізує проєкти разом з ЗСУ (Військово-Морськими силами, ТрО, Силами спеціальних операцій та ін.), Міноборони, МВС (зокрема, ДСНС, Національною поліцією та Національною гвардією), іншими державними установами. Він є авторизованим тренінговим центром Національної асоціації екстрених медичних техніків (NAEMT).
Від початку повномасштабної війни в Україні PULSE навчив такмеду понад 19 тисяч осіб. Навчальна програма базується на принципах і рекомендаціях міжнародних організацій і відповідає стандартам, що є аналогічними тим, за якими навчаються Збройні сили США.
Поточна ініціатива із навчання ЗС Естонії фінансується PULSE через свою статутну діяльність, основним донором якої є Сталевий фронт.
Новий випуск журналу NV вже у продажу
Директор ЦРУ Вільям Бернс написав книжку,
яка, на мою думку, має бути обов’язковою для прочитання тими, хто прагне зрозуміти всі важливі події у світі з кінця ХХ століття, зокрема за кулісами дипломатії, міжнародної політики
Кирило Буданов, начальник ГУР, — про книгу
Невидима сила. Як працює американська дипломатія
Повний текст про улюблені книжки
Буданова читайте в номері,
що можна придбати тут
Редактор: Микола Піддубний