«В нас є запасні потужності». Що енергоексперт думає про небезпеку для газотранспортної мережи взимку

Поділитися: Експерт прокоментував, чи є небезпека для газової інфраструктури через російські обстріли (Фото:stevepb / pixabay.com)

Експерт прокоментував, чи є небезпека для газової інфраструктури через російські обстріли (Фото:stevepb / pixabay.com)

Автор: Світлана Угніва

Газопроводи важче пошкодити ракетами або дронами, ніж електричну мережу, пояснив NV Володимир Омельченко, директор енергопрограм Центру Разумкова.

«Я не бачу на сьогодні суттєвої небезпеки для газової інфраструктури, на відміну від електроенергетичної», — розповідає Володимир Омельченко, директор енергетичних програм Центру Разумкова.

Про це він сказав в інтерв’ю NV.

«Безумовно, в певних містах можуть обстрілювати, але я не думаю, що росіяни будуть атакувати тотально ці газотранспортні мережі. По-перше, їх дуже багато, і магістральні газопроводи теж особливо немає сенсу обстрілювати, тому що в нас великий профіцит потужностей», — пояснює він. «А навіть якщо вони влучать, то газопровід важче пошкодити, ніж енергосистему. Але навіть якщо пошкодять чи зруйнують, то в нас є запасні потужності, за допомогою яких ми можемо перенаправити і змінити режим транспортування», — додає експерт.

В ударах по газорозподільчій системі немає великого сенсу, вважає Омельченко. До того ж на те, аби одночасно руйнувати ударами і електроенергетичну інфраструктуру, і газову у росіян не вистачило сил у минулому році. Не вистачить і в цьому.

«Газорозподільну інфраструктуру не можна захистити на 100%, але й вразити її складніше, ніж електроенергетичну. Труби ж в основному знаходяться під землею, але інфраструктура, зокрема наземна, компресорні станції – вони вразливі, та все одно не настільки, як електроенергетична інфраструктура», — резюмує експерт.

Найбільше занепокоєння Омельченко викликає саме електроенергетична інфраструктура. Росіяни, швидше за все, будуть обстрілювати підстанції, трансформатори, щоб електроенергія не могла надходити в мережу, і робитимуть ставку на «шахеди» передусім.

Новий випуск журналу NV вже у продажу

Директор ЦРУ Вільям Бернс написав книжку,
яка, на мою думку, має бути обов’язковою для прочитання тими, хто прагне зрозуміти всі важливі події у світі з кінця ХХ століття, зокрема за кулісами дипломатії, міжнародної політики

Кирило Буданов, начальник ГУР, — про книгу
Невидима сила. Як працює американська дипломатія

Повний текст про улюблені книжки
Буданова читайте в номері,
що можна придбати тут

Новий випуск журналу NV вже у продажу

Путін був змушений вбити одного зі своїх найдовіреніших лейтенантів, Пригожина, на очах у всього світу, щоб показати, що він все ще головний. Це схоже на кінець гангстерського фільму Обличчя зі шрамом, коли Тоні Монтана вбиває свого найкращого друга
Борис Джонсон, британський експрем’єр

Повне інтерв’ю з Джонсоном
читайте в номері,
що можна придбати тут

Новий випуск журналу NV вже у продажу

Європейський Союз з’явився тільки тому, що Захід програв всі війни за свої імперії
Тімоті Снайдер, знаменитий американський історик

Повне інтерв’ю з Снайдером
читайте в номері,
що можна придбати тут

Новий випуск журналу NV вже у продажу

Володимир Зеленський є президентом країни в стані війни понад 600 днів, він неабияк втомився, і я не впевнений, що він настільки жадає влади, що захоче лишитися при владі назавжди
Френсіс Фукуяма, зірковий американський політолог і філософ

Повне інтерв’ю з Фукуямою
читайте в номері,
що можна придбати тут