Військовий оглядач назвав можливості, які F-16 дадуть Україні навіть у невеликій кількості
Володимир Зеленський у літаку F-16 у Данії, 20 серпня 2023 року (Фото:Ritzau Scanpix/Mads Claus Rasmussen via REUTERS)
Військовий оглядач Давид Шарп в інтерв’ю Radio NV назвав можливості, які дадуть Україні американські літаки F-16 навіть у невеликій кількості.
«Поступова поява F-16 на полі бою не стане якимось прямо переломним моментом. Поступово, з часом їхня роль зростатиме», — сказав в ефірі Radio NV Шарп, пояснивши, що авіація західного типу — це надскладний багатовимірний механізм, який не обмежується самими лише досить сучасними машинами в наявності і вибудовується, щонайменше, роками.
https://www.youtube.com/watch?v=qFQd12bR2HU
Однак, за словами експерта, поява F-16 в Україні навіть у невеликих кількостях може дещо змінити на полі бою.
«По-перше, полювання за крилатими ракетами та безпілотниками на території України — це найважливіший момент. І, звісно ж, F-16 тут допоможуть безсумнівно. Це в обороні. Винищувачі противника стикнуться з серйозними проблемами. Винищувачі, бомбардувальники, які сьогодні до лінії фронту підлітають, стикнуться з серйозною загрозою, змушені будуть або зазнавати втрат, або змінювати тактику і подекуди віддалятися від лінії фронту», — розповів він.
Зокрема, за словами Шарпа, застосування протирадарних ракет HARM та бомб JDAM більш ефективне з F-16, що і допоможе українцям відігнати ворожу авіацію від лінії фронту.
«І нарешті Чорне море. З’явиться можливість діяти зокрема над ним, знову-таки, створити загрозу російській авіації. І якщо будуть засоби, здатні вражати кораблі, то й загрозу російському флоту у відкритому морі: там, де флот діє, почувається у відносній безпеці від берегових протикорабельних ракет, F-16 можуть створити їм дуже серйозну проблему», — додав експерт.
Він зауважив, що важливе значення має й те, які ракети нададуть Україні разом з літаками: далекобійні ракети повітря — повітря, наприклад, модифікацію ракети AMRAAM дальністю 180 км чи хоча б модифікації ракет дальністю 120 км.
«Сам факт постачання F-16 дуже важливий. Це нова ера для ЗСУ взагалі і Повітряних сил зокрема. Їхня поява на фронті відразу стане давати результат. Але переоцінювати результат і їхню роль, поки цих літаків мало, поки не створено ВПС, як цілий повноцінний механізм з іншими складовими, теж не варто», — підсумував Шарп.
20 серпня Нідерланди разом із Данією пообіцяли передати Україні 61 літак — 42 і 19 відповідно. Пізніше намір поставити F-16 підтвердила Норвегія. Бельгія теж передасть Україні F-16 з 2025 року.
31 жовтня представник Пентагону генерал Патрік Райдер повідомив, що тренування українських пілотів на американських винищувачах F-16 можуть тривати від п’яти до дев’яти місяців.
Новий випуск журналу NV вже у продажу
Директор ЦРУ Вільям Бернс написав книжку,
яка, на мою думку, має бути обов’язковою для прочитання тими, хто прагне зрозуміти всі важливі події у світі з кінця ХХ століття, зокрема за кулісами дипломатії, міжнародної політики
Кирило Буданов, начальник ГУР, — про книгу
Невидима сила. Як працює американська дипломатія
Повний текст про улюблені книжки
Буданова читайте в номері,
що можна придбати тут
Новий випуск журналу NV вже у продажу
Путін був змушений вбити одного зі своїх найдовіреніших лейтенантів, Пригожина, на очах у всього світу, щоб показати, що він все ще головний. Це схоже на кінець гангстерського фільму Обличчя зі шрамом, коли Тоні Монтана вбиває свого найкращого друга
Борис Джонсон, британський експрем’єр
Повне інтерв’ю з Джонсоном
читайте в номері,
що можна придбати тут
Новий випуск журналу NV вже у продажу
Європейський Союз з’явився тільки тому, що Захід програв всі війни за свої імперії
Тімоті Снайдер, знаменитий американський історик
Повне інтерв’ю з Снайдером
читайте в номері,
що можна придбати тут
Новий випуск журналу NV вже у продажу
Володимир Зеленський є президентом країни в стані війни понад 600 днів, він неабияк втомився, і я не впевнений, що він настільки жадає влади, що захоче лишитися при владі назавжди
Френсіс Фукуяма, зірковий американський політолог і філософ
Повне інтерв’ю з Фукуямою
читайте в номері,
що можна придбати тут
Редактор: Анастасія Одінцова